tillbaka

Nyheter och inspiration

NyheterVideo
Mustaschkampens mustaschikon

Backsafari Hallandsåsen = Cykelglädje som gör skillnad

Lördagen den 18 april samlas cyklister i Båstad för att delta i ett härligt och engagerande cykelevent.

Läs artikeln
Amanda Egilson Hallgren på sin motorcykelFoto på Amanda vid Eldsjälsgalan

Självklart för Amanda att engagera sig

Amanda Egilson Hallgren är silversmeden som låter hjärtat styra hammarslagen. I sin verkstad på Östermalm skapar hon smycken för hand och gör dem personliga genom att hamra in namn och budskap med morfars gamla hammare. Händerna arbetar, men det är hjärtat som leder dem.

Läs artikeln
Bild på Catrine när hon sitter på sin motorcykelBild på Catrine från Årets Eldsjäls Galakväll (Eldsjälsgalan 2025)

Samtalen på vägen handlar om mer än bara hojar

Catrine Näsmark är en levande och lustfylld konstnär som nu också är ambassadör för Mustaschkampen.

Läs artikeln
KampanjbildKampanjbild

Mamoni vill lyfta prostatacancer och bryta tystnaden

Mamoni är en engagerad medlem i Bike Babes Stockholm, en motorcykelklubb för kvinnor. När hon fick frågan om att bli ambassadör för Mustaschkampen tvekade hon inte en sekund, trots att prostatacancer är en sjukdom som drabbar män.

Läs artikeln
Stefan Johansso, förare i Porsche Sprint Challenge Scandinavia 2025Liten bild på Stefan Johansso, förare i Porsche Sprint Challenge Scandinavia 2025

Racingförare stödjer Mustaschkampen

Stefan Johansson, Team JES Racing, vill nu kombinera sitt racingåkande med att stödja Mustaschkampen.

Läs artikeln

Stöd kampen mot prostatacancer

Scanna koden i Swishappen för att stödja kampen mot prostatacancer med 100 kr.
Varje krona räknas!

Stöd kampen mot prostatacancer. Varenda krona räknas! Swisha valfritt belopp.

Swisha ditt stöd
QR-kod för Swishbetalningar.

Eller Swisha valfritt belopp till

900 10 17
Logotyp: 90 konto - Svensk insamlingskontrollLogga: SwishLogotyp: 90 konto - Svensk insamlingskontroll